Pin It

Chcesz się  wyróżniać na strzelnicy, a taktyczna broda i przebranie ex-operatora nie są dla ciebie? Przedstawiamy unikatowe kabury amerykańskiego producenta ? firmy SpetzGear.

 
MODA NA STRZELNICY

Żeby od razu rozwiać wszelkie wątpliwości ? nie mamy nic do brodaczy. Zrozumiałym jest także, dlaczego wiele osób używa na strzelnicy spodni mundurowych w kamuflażu. Są praktyczne, łatwo się nie przecierają, a do tego pojedyncza plama nie psuje dnia. Warto jednak zainteresować się drugim obliczem strzelectwa. Mnie osobiście cieszy coraz częstszy widok strzelców ubranych w dżinsy, a nawet par czy rodzin z podrośniętymi pociechami, dla których strzelectwo staje się przyjemną formą spędziania wolnego czasu.

 

PRODUKTY SPETZGEAR

Sam producent, mieszcząca się w Kalifornii amerykańska firma SpetzGear, ma oczywiście w swojej ofercie także linię produktów przeznaczoną dla odbiorców mundurowych. Nas jednak zainteresowały ciekawe wzornictwo i niespotykane u większości innych producentów materiały  wykorzystywane do wykończenia kydexowych kabur.

?Moda strzelecka? w naszym kraju rozwija się powoli. Producenci kydexowych kabur na pas, nazywanych popularnie naleśnikami, zdają się nie zauważać, że można być trochę bardziej kreatywnym i oferować coś więcej niż modele czarne, khaki i ewentualnie w kamuflażu. Tak naprawdę jednak, jak zwykle, wszystko rozbija się głównie o koszty gotowego produktu, dostępność materiałów i zainteresowanie odbiorców. Rynek akcesoriów strzeleckich w naszym kraju w zasadzie dopiero raczkuje i często są to produkty kierowane głównie do funkcjonariuszy służb mundurowych.

 
HYDROGRAFIKA NA KABURZE 

To, czego nie da się znaleźć u nas, zyskuje coraz większą popularność za wielką wodą. Strzelcy chcą się wyróżniać i wydają niemałe nieraz pieniądze, aby stać się posiadaczem dobrej jakości kabury z kydexu ozdobionej ciekawą hydrografiką. Dominują oczywiście motywy patriotyczne oraz popularna flaga konfederatów z sentencją; ?DON?T TREAD ON ME?. Można jednak znaleźć także modele ozdobione motywami zupełnie niezwiązanymi z tym nurtem.

Aby stać się posiadaczem takiej kabury, trzeba wydać 115$. Niestety, dla wielu mieszkańców  naszej części Europy wciąż jest to zbyt duży wydatek, także ze względu na koszty wysyłki i opłatę celną.

 
KABURY TWO-TONED

Drugą ciekawą linią produktów jest seria kabur Two-Toned. Są to kabury powstające z połączenia kydexu w dwóch wyraźnie kontrastujących ze sobą kolorach. Z zewnątrz zastosowany jest klasyczny, czarny lub stalowo szary odcień. Wewnętrzna powierzchnia ma barwę jaskrawo zieloną, żółtą lub różową. Kolor jest niemal fluorescencyjny. Takie rozwiązanie jest podyktowane nie tylko modą; ma również duże znaczenie praktyczne gdyż z założenia, ta linia produktów jest przeznaczona dla osób prowadzących własne ośrodki wyszkolenia strzeleckiego. Silnie odróżniający się kolor wnętrza kabury czy ładownicy, momentalnie przyciąga uwagę instruktora wsytuacji gdy broń lub magazynek zostały wyjęte nie wtedy, kiedy powinny. Podobne rozwiązanie napotkałem także u innego producenta, jednak niechętnie się nim chwalił z racji problemów z trwałością wewnętrznej, luminescencyjnej  powłoki wykonanej w innej technologii.

 
W TROCHĘ INNYM STYLU

SpetzGear posiada w swojej ofercie także inne modele wyróżniające się ciekawą stylistyką - takie, jak na przykład kabura OWB w wykończeniu Denim, pokryta z zewnątrz materiałem dżinsowym, czy jeszcze bardziej oryginalna czerwona kabura Alligator Skin. Te dwa modele otrzymaliśmy od producenta do testów. Obie kabury pewnie zabezpieczają broń, utrzymując ją blisko ciała. Jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie i bez wątpienia ciekawa, niespotykana u innych producentów stylistyka, sprawiają że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Z pewnością minie trochę czasu nim na strzelnicach w naszym kraju zapanuje moda na tak nietypowe  akcesoria. Za kabury SpetzGear trzeba zapłacić w granicach 100-115$. Producent nie posiada obecnie dystrybutora w Polsce, także dla zainteresowanych pozostaje kosztowne sprowadzanie wybranego modelu wprost z USA. A szkoda...

Strona producenta: https://spetzgear.com/ 

Pin It