Pin It


Holenderskie przedsiębiorstwo AlphaMicron posiada w swojej ofercie elektroniczne okulary, które mają szansę stać się w przyszłości hitem na rynku strzeleckim.

Nowatorskie okulary o nazwie CTRL ONE wyposażono w szła balistyczne i elektroniczny filtr przeciwsłoneczny w postaci specjalnej folii. W normalnych warunkach szybki pozostają przezroczyste. Wbudowany w oprawki czujnik światła reaguje na zmianę światła zmieniając zabarwienie filtra w zaledwie 0,1sekundy.

Okulary zasilane są z baterii litowo-polimerowej znajdującej się w zausznikach. Ładowane poprzez złącze micro-USB ogniwa zapewniają ok 70 godzin ciągłej pracy, przy czym ładowanie trwa około godziny. Masa okularów - 45g.

Model CTRL ONE zaprezentowano jako nowość na ShotShow 2017. Minusem są dwie kwestie. Po pierwsze umieszczenie baterii w oprawkach zwiększa ich grubość co dla strzelca ma istotne znaczenie ze względu na komfort i konieczność używania ochronników słuchu (najczęściej nagłownych słuchawkowych). Pozostaje jeszcze cena, która w chwili obecnej jest dość zaporowa - 300$.

Strona producenta: link

Pin It